MULTITUR BIURO PODRÓŻY

 

44-300 Wodzisław Śl. ul. Kubsza 12 tel/fax 032/4556556

 

e-mail multitur@poczta.onet.pl www.multitur.pl

 

 

 

 

 

WYCIECZKA SZWAJCARIA

 

PROGRAM WYCIECZKI Termin do ustalenia

1. DZIE
Ń – WYJAZDY Z MIEJSCOWOŚCI: do ustalenia. Przejazd tranzytem przez Czechy, zakwaterowanie w hotelu na terenie Austrii lub Niemiec, nocleg.
2. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd wzdłuż JEZIORA BODEŃSKIEGO do STEIN NAD RENEM – zwiedzanie STAREGO MIASTA, czas wolny. Następnie WODOSPAD NA RENIE – największy w Europie. Przejazd do ZURYCHU – spacer „najdroższą” ulicą świata. Wyjazd w kierunku LUCERNY - zwiedzanie miasta m.in.: RATUSZ, BASZTY MIEJSKIE oraz słynne MOSTY, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Lucerny.
3. DZIEŃ – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do miejscowości BERNO, spacer po mieście m.in.: KATEDRA, WIEŻA ZEGAROWA, DOM ALBERTA EINSTEINA. Następnie wyjazd do FRYBURGA, zwiedzanie miasta m.in.: KATEDRA ŚW. MIKOŁAJA ze słynnymi witrażami Mehoffera, RATUSZ oraz słynne mosty, czas wolny. Przejazd do BROC, gdzie znajduje się słynna FABRYKA CZEKOLADY Maison Cailler. Wizyta w fabryce – poznanie historii czekolady, procesu produkcji, degustacja . Następ-nie przejazd do GRUYERES – znanego ośrodka serowarstwa. Wizyta w wytwórni serów z możliwością zakupu, zwiedzanie uroczego miasteczka. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
4. DZIEŃ – Śniadanie, wyjazd na tzw. „RIWIERĘ SZWAJCARSKĄ”. Spacer po MONTREUX, zwiedzanie najsłynniejszego w Szwajcarii ZAMKU CHILLON. Przejazd do LOZANNY. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: najpiękniejsza w Szwajcarii gotycka katedra, ratusz oraz fontanna sprawiedliwości, czas wolny. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż JEZIORA GENEWSKIEGO do GENEWY. W drodze wizyta w winnicy połączona z degustacją win szwajcarskich. Następnie, zwiedzanie miasta m.in.: ZEGAR KWIATOWY, POMNIK REFORMACJI, STARÓWKA oraz KATEDRA ŚW. PIOTRA. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ – Śniadanie, przejazd do LAUTERBRUNNEN. Wyjazd KOLEJKĄ ZĘBATĄ na JUNGFRAUJOCH (3.454 m n.p.m.) – panorama Alp ze słynnymi szczytami MÖNCH i EIGER oraz największego w Europie lodowca ALETSCH, czas wolny.
Wyjazd w kierunku Polski.
6. DZIE
Ń – Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach popołudniowych.

Ww. program jest ramowy i mo
że ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

 

 

 

 

 

Cena zawiera:

 

- przejazd autokarem LUX

4 noclegi w hotelach ** lub ***pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienkami

 

4 śniadania

 

 

 

3 obiadokolacje

bilety wstępów (wodospady na Renie, fabryka czekolady z degustacją, zamek Chillon, winnica z degustacją, kolejka zębata na Jungfraujoch 3454m n.p.m. )

 

zestaw słuchawkowy audio-guide

 

 

 

opieka pilota – przewodnika

 

ubezpieczenie KL i NNW

 

Z uwagi na pobyt w górach należy zabrać ze sobą mocne, wygodne obuwie, ciepłą wodoodporną odzież.

 

W pierwszym i ostatnim dniu wycieczki trzeba zabezpieczyć sobie posiłki.

 

Wycieczki zagraniczne przygotujemy indywidualnie pod daną grupę.
Kierunki wycieczek przez nas organizowanych to :
Praga
Wiedeń
Berlin
Rzym
Irlandia szlakiem whisky
Szwecja - Dania
Budapeszt
Paryż
Eger
Drezno
Lwów
Słowacja
Mołdawia
Austria narty
Francja narty
Eurodisneyland